SBTS Hostinné SBTS Hostinné
sportovně střelecký klub
 
 
Vytištěno z http://sbtshostinne.unas.cz/strelnice.php  dne 17.10.2019 00:57
Střelnice

Střelnice je venkovní s krytým střelištěm, na kterém se nachází 10 střeleckých stavů. Maximální vzdálenost terčů je cca 40 metrů. K dispozici jsou ve standardní vzdálenosti 25 m terče v otočných rámech, časovač na 3, 7 a 10 sekund nebo na ruční ovládání. Dále pak lze využít terče v kovových rámech 75x100 cm s možností zapíchnutí kdekoli v prostoru střelnice.

K dispozici jsou kovové terče zvané gong, popper a tower (liší se tvarem a velikostí) - od každého typu přes 10 ks. Dvě sady gongů po 5 ks s dálkovým stavěním (lanko). Pro náročnější střelce může být zajimavé využití kývačky a či možnost postavení situace se zástěnami a po lanku sjíždějícími terči nebo střelba z pohyblivé palebné čáry.

Ze stavu č. 5 je povolena broková střelba na asfaltové holuby vrhané ručně ovládanou vrhačkou ze stavu č. 6 (s nutností natahovat po každém hodu).

 

Na závody lze domluvit zapůjčení zbraní, kterými své střelecké situace můžete ozvláštnit: revolver ZHR, samonabíjecí puška ČZ858V a dle domluvy další zbraně, namátkou SKS 7,62x39, Mossberg 500... včetně střeliva.

Ke střelnici náleží klubovna s cca 20 místy k sezení. Podkroví nabízí možnost nouzového přespání. Při závodech je zajištěn bufet: párky, klobásy, čaj, káva, nealko pivo pro střelce a pro doprovod Gambrinus, Krakonoš, rum, vodka a další dobroty.

Střelnice je celoročně dobře přístupná (přímý sjezd se silnice Hostinné-Vrchlabí). Parkoviště je pro cca 20 osobních aut. V zimě není zajišťováno odklízení sněhu (jen na požádání nebo si zajistíte sami).


 

Fotogalerie z výstavby střelnice a po dokončení.


Provozní řád střelnice: strana 1  strana 2  strana 3  strana 4
Doplněk provozního řádu č.1: strana 1  strana 2  strana 3 
Znalecký posudek: strana 1  strana 2  strana 3  strana 4

Předpověď počasí pro Hostinné na příští dva dny:
Hostinné - počasí na dva dnyWebové kamery v nejbližším okolí (pro odhad okamžitého počasí)
Náměstí v Hostinném:
Hostinné náměstí
Náměstí v Hostinném:
Hostinné náměstí
Golfový klub Prosečné:
Golfový klub Prosečné